Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Urwana świeca żarowa.....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Urwana świeca żarowa.....

    voltar,spokojnie, linka Ci nie ucieknie. Po odchaczeniu zaczepów szt 3 które są obok głośniczka i odkręceniu śróbki za głośniczkiem ( torx) wyciągasz całość do siebie razem troszkę z linką , posiada ona na końcu taki bolec, który po przekręceniu w przeciwną strone do zakładaniu wychodzi do góry . Linka po wyjęciu zostawiasz, nie ucieknie , potem jak składasz to w odwrotnej kolejności. Zakładasz ten bolec linki , potem linkę w prowadzenie takie plastykowe a na koniec po włożeniu całości ciągniesz lekko za klamke i linka ładnie wskoczy Ci na miejsce.

  • #2
    [O1] Urwana świeca żarowa.....

    Urwałem świecę żarową, próbowałem wykręcić ja wykrętakiem ale.... urwała się jeszcze niżej. Wierciłbym głębiej pod wykrętak ale obawiam się że ta końcówka świecy co się nagrzewa wpadnie do silnika. Czy ktoś z WAS miał podobny problem? Jak taka świecę wykręcić?
    elegance

    Komentarz


    • #3
      naspawać nakrętke
      Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

      Komentarz


      • #4
        oooo shit...! :? napewno bym nie ruszał...bez odpowiednich narzędzi nie ma co sie zabierać do pracy ! to podstawa...dlatego wole podjechać do mechanika jak mam cos takiego...(miałem tak ze świecami w aucie u żony ...podjechałem i facet wziął odpwiedni klucz a nie badziewko i wykrecił raz dwa..ale to na przyszłość)
        ...Kolego nie wiem czy byn naspawał nakretkę..moze nie pomóc...w sumie paskudna sprawa....muszą sie KOledzy fachowcy wypowiedzieć...w najgorszym wypadku sciągniecie głowic ..a tego nie życzę... :roll: ....... a swoją drogą co to za świece jakiej marki? ...chyba były dawno wykręcane...ale trudno...aha nie wiercił bym ! pod jakiegoś wykrętaka....! mozesz osłabić świece i dalej ją wyłamać...jestem ciekawy moze KOLEDZY z OCP pomogą z problemem...
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • #5
          albo naspawac nakretke, albo zostawic i jezdzic na 3. ew. zdejmowanie glowicy

          Komentarz


          • #6
            Co rozumiesz przez stwierdzenie : "Urwałem świecę żarową"

            Ukręciłeś gwint czy obrobiłeś mocowanie klucza w świecy??

            Jeżeli jest obrobione mocowanie klucza to spróbuj podjechac do dobrego mechanika to świece wykręc - dobry klucz powinien dac rade. Jeżeli jest zerwany gwint to jedynie nakrecanie nowego ( taka usługa kosztuje około 120 PLN i przewaznie mechaniory nie zdejmuja czapki.
            Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

            _

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X